НОВИНИ

Два російських історики стали в Латвії персонами "нон-ґрата"

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич прийняв рішення оголосити двох російських громадян - Олександра Дюкова та Володимира Сіміндея - небажаними особами (persona non grata) в Латвії та внести їх прізвища в список осіб, яким заборонений в'їзд до країни, повідомили в латвійському МЗС.

Рішення міністр прийняв на підставі висновку компетентних структур про свідомі небажаних діях цих осіб, що завдають шкоди латвійській державі і його громадянам. Дюков є директором фонду "Історична пам'ять", а Сіміндей - дослідником в цьому фонді, пояснив представник МЗС Яніс Сіліс.

Обидва російських громадянина внесені в список небажаних осіб на невизначений час. Історики також внесені до списку небажаних осіб країн Шенгенської зони, додав Сіліс. На питання, чи перебувають зараз Дюков і Сіміндей в Латвії, і чи повинні їх видворити з країни, міністерство поки не відповідає.

Нагадаємо, російський історик Олександр Дюков в кінці березня збирався привезти до Латвії виставку "Викрасти дитинство: долі дітей, викрадених на територію Латвії, 1943-1944 рр..", яку засудило латвійське міністерство закордонних справ. Історик збирався також провести дискусію за участю істориків з Росії, Білорусії, Франції, Німеччини та Латвії.

Як повідомлялося раніше, на думку президента Латвії Андріса Берзіньша, громадяни Латвії, які в роки Другої світової війни були призвані до лав нацистської армії, не є злочинцями.

Читайте також: Латвійський музей окупації відображає історичні протиріччя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.