НОВИНИ

Екс-посол США: з втратою підтримки Заходу позиції Януковича перед Путіним стануть слабшими

У світлі погіршення відносин з Заходом перед Януковичем може постати перспектива мати справу з Путіним зі слабшої позиції. Про це у своїй статті для The Brookings Institution написав екс-посол США в Україні Стівен Пайфер

«Зовнішня політика, яка врівноважувала відносини України з Заходом та Росією до недавнього часу добре служила країні. Наразі Київ має турбуватися через порушений баланс, особливо в той час, коли на Заході Україні приділяють набагато менше уваги, ніж в минулому», - пише Пайфер.

На його думку, у той час як відносини України з Заходом похолоднішали, Росія має мало підстав послабити свій підхід щодо Києва

«У світлі погіршення відносин з Заходом Янукович стикається з перспективою того, що він матиме справу з Путіним та Москвою зі слабшої позиції», - відмічає він. 

 «Це похмурий прогноз для України та її зовнішньої політики, але це не означає, що країна неминуче потрапить в орбіту впливу Росії. Янукович все ще може повернути хід дій назад у разі, якщо відсутність балансу між Заходом і Росією дадуть йому зрозуміти, що така ситуація підриває його позиції по відношенню до Москви. І тоді виникнуть два питання: наскільки важко Києву буде відновити відносини з Заходом та яких збитків буде завдано українським інтересам у відносинах з Росією?», - також зазначає екс-посол США. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.