НОВИНИ

Визнання геноциду вірмен у Франції відкриває нові можливості для визнання Голодомору

Якщо у Франції набере чинності закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірменів під час Першої Світової війни в Османській імперії, це відкриє певні правові можливості й до визнання українського Голодомору. Про це пише Алла Лазарева у черговому числі Українського тижня.

«У тексті документа йдеться не лише про вірменський геноцид, а й про всі визнані Францією злочини проти людства, – наголосив у розмові з Тижнем співавтор усіх законів про винищення вірмен, депутат Національної асамблеї Франсуа Рошеблуан. – Ми лише прописали загальну європейську норму у французькому законодавстві. Рекомендація ЄС від 2008 року закликає членів Євросоюзу карати за апологетику, заперечення або грубу публічну баналізацію відповідних злочинів. Те, що законодавчий акт потрапив під таку обструкцію, свідчить не тільки про потужність турецького лобі, а й про недостатність історичної свідомості політичного класу Франції».

Резолюція Європейського парламенту від 2009-го та резолюція ЮНЕСКО від 2007-го визнають Голодомор в Україні 1932–1933 років злочином проти людства. Попри дві спроби зібрати необхідну кількість підписів, французький парламент так і не виніс на голосування законопроект про визнання його геноцидом українського народу. Але на цьому крапку не поставлено.

«Спеціальна історична комісія Національної асамблеї вирішила, що замість історичних законів ухвалюватимемо резолюції, – розповів Тижню автор згаданого вище законопроекту депутат Крістіан Ваннест. – Моя політична група «Народні праві» саме напрацьовує проект такої резолюції про геноцид українців».

Детальніше читайте у статті «Підтекст заперечення»  у №9 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.