НОВИНИ

Львівським замкам відімкнули електроенергію

«Львівобленерго» відімкнуло трьом замкам Львівщини електропостачання за борги, які утворилися через невидачу Мінкультури однієї довідки.

Музей Жовківського замку вже не приймає відвідувачів. Працівники зняли зі стін експонати, картини та фотографії і намагаються врятувати їх від вологи. Їх перенесуть до кімнати охорони, яка опалюється піччю. Стіни старовинних залів вже відсиріли, їм загрожує руйнування.

Крім Жовківського музею, без світла залишилися знамениті замки в Підгірцях і Олесько. В останньому турбуються не тільки за цінні експонати, а й за систему водяного опалення, яка може замерзнути.

Від електрики три замка відключили через борг у розмірі 105 тисяч гривень. У «Львівобленерго» пояснили, що боржники не платять за світло з початку року.

Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв, яка опікується замками, розповів, що плата за світло заблокована через один папірець з Міністерства культури.

У Львові досі не отримали щорічний паспорт бюджетної програми. У старовинних фортецях, які занурилися в пітьму, посилюють охорону.

Львівська галерея мистецтв займається 16-ма замками та музеями області.

Якщо найближчим часом Міністерство культури не дасть потрібної довідки, незабаром вони всі замки Львівщини можуть залишитися без світла.

Нагадаємо, у жовтні милого року влада Львівщини просила уряд терміново виділити гроші на ремонт в’їзної вежі Золочівського замку.

Ще наприкінці літа в одній із веж Золочівського замку обвалився дах. Це сталося внаслідок буревію, який пронісся над регіоном  і спричинив руйнування опорної конструкції даху.

Не дочекавшись допомоги від уряду, місцевій владі довелося розпочати ремонт Золочівського замку власними силами.

Нагадаємо, питання фінансування ремонту даху Золочівського замку співпало у часі з появою скандальної інформації щодо Підгорецького замку Львівщини.

Зокрема, тоді губернатор Львівщини заявив, що влада має намір створити урядову резиденцію в Підгорецькому замку у Львівській області. За словами губернатора, таке доручення президент Віктор Янукович дав Кабінету Міністрів. Однак згодом в Адміністрації Президента заявили, що не планували i не планують створення державної резиденцiї в Пiдгорецькому замку на Львiвщинi.

Читайте також: Шляхетні мури


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.