НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Гузар про Лаври: Як будемо робити кожен своє невеличке подвір’ячко, то ніколи не знайдемо одне одного

Колишній глава УГКЦ патріарх Любомир Гузар виступає проти передачі Почаївської та Києво-Печерської Лавр одній з конфесій. Про це він сказав у коментарі журналістам, передає кореспондент Тижня.

«Такі місця як Лавра – Київська чи Почаївська – повинні бути відкриті для всіх християн… Не можна приписувати їх комусь, передавати комусь, приватизувати. Казати, що це належить виключно до якоїсь конфесії. Воно належить українському народу, українській церкві, навіть, якщо ми, на жаль, поділені. Але, можливо, ми там знову поєдналися б, стоячи один поруч з одним», - вважає Гузар.

«Як будемо робити кожен своє невеличке подвір’ячко, то ніколи не знайдемо одне одного. Навіть якщо тимчасово ми інакше думаємо, і інакше ставимось один до другого - по своїй суті ми є християни», - додав він.

«Треба зберегти національні святині, вони належать цілому народу і не залежить, хто ними буде займатись, доглядати чи підмітати подвір’я. Залежить, щоб кожен українець, віруючий християнин, спадкоємець київського християнства, мав вільний доступ, щоб не було якось приватизації чи вилучення, і тому подібне», - вважає Любомир Гузар.  

Нагадаємо, УПЦ (МП) наполягає на передачі їм Почаївської та Києво-Печерської лавр.

У середині січня депутати Верховної Ради зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій».

Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві.

У свою чергу глава УГКЦ патріарх Святослав (Шевчук) вважає неприйнятним передавання визначних культових споруд одній церкві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.