НОВИНИ

Кшиштоф Зануссі: Янукович - справжній бандит, який переміг серед бандитів

Польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі вважає, що українцям більше повезло з Януковичем, аніж росіянам з Путіним. Таку думку він висловив Тижню.

«Путін – не справжній політик, його поставив Єльцин, і він не знає, куди вести державу. Вам із Януковичем більше пощастило – він справжній бандит, який переміг серед бандитів», - без тіні жарту говорить польський кінорежисер.

Зануссі також відзначив, що  різниця між українцями та поляками має глибоке коріння.

«В сімдесяті роки у Польщі було непорядно і неприпустимо приймати в себе вдома членів партії. Я як режисер не міг працювати, тому що, якщо залучав хоч одного партійного актора, всі інші відмовлялись брати участь у зйомках. Останні роки ми з вами жили не паралельно. І це, звісно, не ваша вина, що ви потрапили до складу Радянського Союзу, а ми були тільки сателітами й мали трохи більше свободи. І в нас не було страшних тридцятих років, як у вас. Між двома світовими війнами ми жили більш-менш вільно й поводили себе не дуже добре щодо вас. Зараз ми це нелегко, але визнаємо. Вільна країна визнає свої помилки. Не визнають принижені. Величезна різниця між нами ще й у тому, що до вас свобода й незалежність прийшли зверху, а ми самі всього домоглися, ніхто нам цього не дарував. Ми готувались до свободи довгі роки», - відзначив Зануссі.

Детальніше про це читайте у статті Марічки Паплаускайте «Два дні з життя Кшиштофа Зануссі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.