НОВИНИ

Іран заявляє, що розробка ядерної бомби є «великим гріхом»

Іран вкотре переконує, що його ядерна програма має мирний характер, а розробка ядерної бомби порушила б настанови духовного лідера країни. Про це у своїй промові на конференції з роззброєння під егідою ООН в Женеві заявив міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі, повідомляє Reuters

«Я хотів би ще раз підкреслити, що ми не бачимо жодної слави, гордості та влади у розробці ядерної зброї, навпаки, відповідно до релігійних настанов нашого верховного лідера, виробництво, зберігання, застосування та загроза застосування ядерної зброї є нелегітимними, марними, шкідливими, небезпечними та заборонені як великий гріх», - зазначив він.

Салехі також звинуватив Захід у подвійних стандартах у випадку підтримки заклятого ворога Ірану Ізраїлю як держави з ядерною зброєю.

«Ми чітко заявили кілька разів, що є дві альтернативи у вирішенні іранської мирної ядерної програми. Одна з них – співпраця і взаємодія, інша – конфронтація та конфлікт…Ми впевнені у мирному характері своєї програми і завжди наполягали на першому варіанті. Коли йдеться про наші права та обов’язки, позиція Ірану полягає в тому, що він не прагне до конфронтації, і не хоче нічого, крім своїх невід’ємних прав», - заявив Салехі.

Салехі також додав, що Іран очікує, що діалог, який розпочало МАГАТЕ, триватиме. Втім, поки що Іран заперечував усі повідомлення агентства про розробку ядерної бомби, а тому переговори між країною та організацією особливих успіхів не мали, оскільки Іран не допустив спеціалістів МАГАТЕ на свої ядерні об`єкти. 

Нагадаємо, анонсуючи свій звіт, який офіційно вийде 5 березня, МАГАТЕ повідомило про значне посилення діяльності для збагачення урану на основному іранському підприємстві в місті Натанзі і новому підземному об’єкті у Фордо. За цими даними, в Натанзі збільшено кількість каскадів збагачення, кожен із якихскладається приблизно зі 170 центрифуг, ще майже 700 центрифуг з'явилися у Фордо, й там готуються встановлювати нові, на яких уран збагачують до 20-відсоткової концентрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.