НОВИНИ

Події 28 лютого: президент Янукович призначив нового міністра фінансів; оцінки України і ЄС стосовно Луценка все більше розходяться

Президент Віктор Янукович продовжує кадрові ротації в уряді. Через 5 днів після появи інформації про призначення міністром фінансів Юрія Колобова, на сайті президента нарешті з'явився довгоочікуваний указ. Між тим, на фоні кадрових змін у владі все більше напружуються відносини між Україною і ЄС. Причина - кардинально різна позиція щодо засудження екс-міністра Юрія Луценка.

Указ президента Януковича про призначення Колобова міністром фінансів з'явився 28 лютого, хоча про рішення глави держави довірити фінансовий сектор в уряді заступникові глави НБУ у ЗМІ повідомили ще 23 лютого. В свою чергу, посаду міністра фінансів було нібито запропоновано голові наглядової ради НБУ Петру Порошенку. Затягування з призначеннями в уряді експерти пояснювали розмірковуванням Петра Порошенка над пропозицією очолити Мінекономіки. Однак, до цього часу позиція Порошенка так і не була опрелюднена.

В разі, якщо Петро Порошенко погодиться на якусь посаду в уряді, він змушений буде виконувати усе, що накаже президент і його оточення. Таку думку висловив заступник керівника партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

Між тим, напруження у стосунках України і ЄС досягло апогею. Польща, США, Велика Британія, Швеція та інші країні заявили про несправедливий судовий вирок по відношенню до екс-глави МВС України Юрія Луценка. Не залишається осторонь того, що відбувається в нашій державі і представник Євросоюзу в Україні, оцінку діяльності якого вирішили дати у вітчизняному МЗС. 

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, в якій засуджує дії Посла ЄС в Україні Жозе Тейшейри.

"В МЗС України із зростаючим здивуванням спостерігають за публічними висловлюваннями Посла ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, які від місяця до місяця все менше відповідають тому, що за усталеними в міжнародному спілкуванні традиціями можуть собі дозволити дипломати", - заявили у міністерстві. 

В той же час, судячи із заяв, Євросоюз поки залишає для України зелене світло для інтеграції нашої держави в напрямку ЄС. Угода про асоціацію Україна-ЄС буде парафована протягом місяця, а її підписання - "десь восени, якщо ситуація в Україні зміниться", заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.