НОВИНИ

Німеччина ще раз переконалася у вибірковості українського правосуддя

Німеччина вважає, що вирок колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку свідчить про вибірковість правосуддя в Україні. Про це заявила державний міністр міністерства закордонних справ Німеччини Корнелія Піпер, передає посольство Німеччини в Україні.

«Вирок щодо ще одного члена колишнього уряду Тимошенко та одного з головних представників української опозиції посилює враження вибіркової, політично мотивованої юстиції», - заявила вона.

Піпер відзначила, що завдання української влади є забезпечення засад правової держави. «Юстиція має бути незалежною. Всі провадження мусять проходити вільно і справедливо. Опозиція повинна мати можливість брати участь у політичному процесі. Це базові принципи демократії», - наголосила вона.

Піпер також відзначила, що якщо Україна серйозно налаштована на зближення з Європейським Союзом, «вона мусить продемонструвати свою відданість європейським цінностям».

Нагадаємо, 27 лютого Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна за перевищення службових повноважень на посаді міністра внутрішніх справ.

Читайте також: Луценко може залишитись за ґратами більше, ніж на 4 роки

Європейський Союз вважає, що вирок екс-міністрові свідчить про непрозорість і залежність судового процесу.

А США закликали владу України звільнити Юрія Луценка.

Вирок Луценку засудили також МЗС Швеції, Великобританії, Польщі, Канади.  

Читайте також: Депутати вважають вирок Луценку замовним, вибірковим та несправедливим

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.