НОВИНИ

Президент Латвії не вважає ветеранів Латвійського легіону військ СС злочинцями

Громадяни Латвії, які в роки Другої світової війни були призвані до лав нацистської армії, не є злочинцями, упевнений президент країни Андріс Берзіньш.

Так, в інтерв'ю телеканалу LNT Берзіньш не став детально коментувати питання про те, чи слід в Латвії відзначати день пам'яті латиських легіонерів, проте зазначив: "Ігнорувати нічого не треба".

Він також заявив, що не бачить причин заперечувати, що багато людей пожертвували життям заради майбутнього Латвії.

Глава держави підкреслив, що не бачить ніякої загрози від колишніх легіонерів. З 50 тис їх залишилося менше 500, і це люди старше 90 років, нагадав він.

У 1944 році в німецьку армію були примусово мобілізовані багато жителів Латвії. У 1950 році США визнали, що латиські легіонери не здійснювали військових злочинів. Більш того, пізніше їх реабілітував навіть Радянський Союз.

"Вважати їх злочинцями - це за рамками здорового глузду… Замість цього перед ними треба схилити голову», - сказав президент.

Латвія повинна роз'яснювати свою історію міжнародному співтовариству, додав глава держави. Він також зізнався, що недавно прочитав книгу "Воююча пам'ять", щоб освіжити свої знання з теми легіонерів.

Нагадаємо, Латвійський добровольчий легіон СС - національне військове формування, створене німецьким командуванням в роки Другої світової війни на території Латвії. Латвійський легіон входив до складу військ СС.

Читайте також: Латвійський музей окупації відображає історичні протиріччя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.