НОВИНИ

Путін заявив, що Росія має заполонити весь "російськомовний простір"

Росія повинна на порядок збільшити освітню і культурну присутність у країнах, де частина населення говорить російською або розуміє російську мову. Про це у своїй статті «Росія і мінливий світ», опублікованій виданням «Московские новости», написав прем'єр-міністр РФ, кандидат у президенти Росії Владімір Путін.

«Ми повинні у кілька разів посилити освітню і культурну присутність у світі - і на порядок збільшити її у країнах, де частина населення говорить російською або розуміє російську мову», - зазначив Путін.

На його думку, для Росії є можливість не тільки зберегти свою культуру, а й використовувати її як потужний фактор просування на глобальних ринках.

«Російськомовний простір - це практично всі країни колишнього СРСР і значна частина Східної Європи. Не імперія, а культурне просування, не гармати, не імпорт політичних режимів, а експорт освіти і культури допоможуть створити сприятливі умови для російських товарів, послуг і ідей», - вважає він.

Прем'єр-міністр РФ також відзначив, що повага до своєї країни визначається тим, як вона здатна захистити права своїх громадян і співвітчизників за кордоном.

«Важливо ніколи не забувати про інтереси мільйонів співвітчизників, які проживають у зарубіжних країнах, і наших громадян, що виїжджають за кордон на відпочинок і у відрядження», - заявив Путін.

Зокрема, він пообіцяв, що Росія буде «рішуче» домагатися «виконання владою Латвії та Естонії численних рекомендацій авторитетних міжнародних організацій щодо дотримання загальновизнаних прав національних меншин, а також можливості вільно використовувати російську мову».

Нагадаємо, у лютому в Латвії пройшов референдум про офіційну двомовність в Латвії. Так, більшість латвійців не підтримали ідею визнати російську мову державною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.