НОВИНИ

Чорновіл прогнозує радикальну зміну закону про вибори провладною більшістю

Депутат Верховної Ради Тарас Чорновіл (позафракційний) побоюється внесення змін до закону про парламентські вибори після рішення Конституційного Суду про одночасне балотування кандидатів у депутати Ради за мажоритарними округами і списками партій. Про це він сказав на прес-конференції.

З його слів, за день до заяви депутата Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-«Батьківщина» Романа Забзалюка про можливий підкуп депутатів у депутатській групі «Реформи заради майбутнього» було зібрано підписи парламентаріїв для внесення в КС відповідного подання.

«Йдеться не про особливості саме цього подання, йдеться про те, що це подання має відкрити... доріжку до більш глибокої реорганізації й реструктуризації закону про вибори», - сказав він.

Парламентарій висловив побоювання, що після рішення КС з цього подання парламент розгляне внесення змін до закону, зокрема можливість зняття з реєстрації кандидатів у депутати за 2 попередження.

«Готуються нібито зміни... які дають можливість знімати з балотування кандидатів за суб'єктивними ознаками», - зазначив він.

Чорновіл повідомив, що підготовка такого подання в КС депутатами групи була однією із причин його виходу з її складу.

Водночас він повідомив, що пізніше йому стало відомо про те, що група нібито відмовилася подавати таке подання.

Він додав, що не має інформації про те, хто є ініціаторами цього подання в КС.

Як повідомлялось, раніше 51 депутат Ради звернувся в Конституційний Суд із проханням перевірити відповідність Конституції положень закону «Про вибори народних депутатів» про право кандидатів балотуватися одночасно від мажоритарного округу й за партійним списком.

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал виступає за заборону одночасно балотуватися за одномандатним округом й за партійним списком.

У свою чергу голова правління Комітету виборців Олександр Черненко припускає, що якщо КС визнає неконституційним це право кандидатів, вибори Ради в жовтні може бути зірвано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.