НОВИНИ

В Ірані заарештували студента, який протестував проти цензури

Іранська влада заарештувала студента іранського університету Ясудж, який зашив собі рота на знак протесту проти цензури в державі. Про це повідомляють іранські ЗМІ.

Минулими вихідними студент Даріуш Джалалі зашив губи й прикув себе до металевої огорожі університету. Через певний час студента забрали правоохоронці та відвезли у невідомому напрямку.

Перед початком своєї акції Даріуш опублікував декларацію, в якій пояснював причини такого вчинку. Зокрема, він зазначив, що таким чином демонструє громадянам країни: їх крики протесту проти несправедливості ніхто не чує.

"Неважливо, як голосно я буду кричати. Усеодно це ніхто не почує. Однак, можливо моє мовчання зможе привернути увагу" -  зазначив Джалалі.

Минулого року студента було засуджено до 1 року позбавлення волі за участь в акціях протесту місцевої опозиції. Однак, Даріуш Джалалі вийшов з тюрми через 3 місяці. Керівництво університету заборонило йому відвідувати лекції.

Як повідомлялося раніше, в Ірані було засуджено до 14 років ув'язнення відомого блогера за критику чинної влади.

Нагадаємо, у лютому 2012 року іранська влада заборонила своїм громадянам шифрувати данні та закрила доступ до таких сервісів як Google та Yahoo! За офіційною версією це має обмежити вплив "західних спецслужб" на населення держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.