НОВИНИ

Німецький міністр закликав Грецію вийти з єврозони

Глава МВС Німеччини Ханс-Петер Фрідріх в інтерв'ю німецьким ЗМІ закликав до виходу Греції з єврозони.
У розмові з журналістами міністр, який представляє партію "Християнсько-соціальний союз" (ХСС), висловив думку, що "шанси Греції на відродження, безумовно, виявляться вищими, якщо вона залишить валютний блок, ніж якщо залишиться в ньому".
 
Х.-П.Фрідріх уточнив, що не вважає правильним "викинути" Грецію з єврозони, проте за умови розумної мотивації Греція сама може покинути валютний союз.
 
Як відзначає Reuters, Х.-П.Фрідріх став першим міністром в уряді канцлера Ангели Меркель, який відкрито заговорив про вихід Греції з єврозони. Сама А.Меркель неодноразово виступала проти такого сценарію. Однак глава ХСС Хорст Зеехофер, який не є федеральним міністром, не раз заявляв, що Греція повинна покинути єврозону, якщо вона не здатна або не хоче проводити необхідні економічні реформи.
 
На думку ряду економістів, серед яких професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, найбільш швидкий і найменш болісний спосіб для Греції вивести економіку з структурної кризи - покинути єврозону і девальвувати нову національну валюту. Це дозволить підняти конкурентоспроможність грецьких товарів на міжнародному ринку і при цьому уникнути тотального безробіття в країні.
 
Нагадаємо, 21 лютого ЄС дійшов компромісу щодо активації програми допомоги Греції. Міністри підтвердили готовність країн-членів єврозони за участю МВФ надати Греції нове фінансування в обсязі до 130 млрд євро до 2014р. Нові кредити укупі з обміном держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, покликані допомогти країні скоротити державний борг до 120,5% від ВВП до 2020р.
 
Як відомо, 13 лютого грецький парламент ухвалив закон про нову кредитну угоду з ЄС та МВФ, який передбачає введення заходів жорсткої економії в обмін на фінансову допомогу в 130 млрд євро.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.