НОВИНИ

На виборах до верхньої палати парламенту Єгипту перемогли ісламісти

За підсумками минулих в Єгипті виборів до Консультативної ради (верхню палату парламенту) ісламісти отримали 85 % мандатів.
На двох турах голосування за партійними списками і одномандатних округах Партія свободи і справедливості "Братів-мусульман" забезпечила собі 106 з 180 місць, визначених в ході виборів.
 
Салафітская партія "Ан-Нур" отримує 46 місць. Найстарша ліберальна партія "Аль-Вафд" змогла завоювати лише 19 місць, а демократи з "Єгипетського блоку" - всього 8 місць. Ще одне місце дісталося депутату від демократичної партії "Ас-Салям".
 
Верхня палата парламенту Єгипту складається з 270 представників, причому, дві третини обираються прямим таємним голосуванням, а 90 депутатів призначаються президентом.
 
Перше засідання шура проведе вже у вівторок, 28 лютого, але поки палата працюватиме не в повному складі - залишилися 90 місць зможе розподілити тільки новий президент, ім'я якого стане відомо на виборах у червні.
 
Нагадаємо, ісламісти вже домінують в Народних зборах, нижній палаті єгипетського парламенту, який почав роботу в кінці січня. За підсумками виборів Партія свободи і справедливості зайняла, з урахуванням одномандатників, 265 крісел (47 %), "Ан-Нур" отримала більше 120 місць.
 
Ліберальні та демократичні, а також центристські і нові партії, які виросли на хвилі революційного руху, взяли в цілому лише трохи більше 100 мандатів з 498, що визначаються в ході виборів.
 
Ще 10 депутатів були призначені главою Вищої ради НД АРЄ фельдмаршалом Хусейном Тантауі, який включив в списки призначенців п'ятьох коптів (єгипетські християни).
 
Як повідомлялося у грудні, партія «Мусульманське братство», заборонена при Хосні Мубараку, отримала перемогу в першому турі парламентських виборів у Єгипті. На початку 2012 року у Єгипті поновився суд над колишнім президентом.