НОВИНИ

В Чехії протестують проти радянської символіки на будинку

В чеському місті Семіли місцеві жителі протестували проти мозаїки на стіні будинку, що належала місту.

Там зображена п'ятикутна червона зірка, серп і молот, і напис: «Хто не знає свого минулого, засуджений повторювати його», передає Радіо Прага.

На знак протесту місцеві жителі вийшли на площу міста з величезним плакатом, що зображує свастику. Двоє протестувальників були затримані поліцією, разом з ними затримали й спеціально замовленого для заходу фотографа.

Мозаїка на будинку з'явилась при соціалізмі, в сімдесятих роках минулого століття, після 1989 року її деякий час закривав рекламний білл-борд. Фірма, яка замовила рекламу, збанкрутувала і прибрала білл-борд.

Місто вирішило зробити з мозаїки пам'ятник. Громадяни зверталися в чеську поліцію, що символи пропагують утиск свободи думки, але поліція їм відмовила. Як заявив прес-секретар семільской поліції Петро Кмінек, «Серп і молот символізують союз робітників і селян у боротьбі проти капіталізму, а це було дуже популярною думкою все двадцяте століття».

До того ж , у Чеській Республіці немає списку заборонених символів.

Нагадаємо, 2009 року рада ОБСЄ прирівняла сталінський режим з нацистським. А радянська символіка заборонена в Латвії, Литві, Грузії, Естонії, Польщі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.