НОВИНИ

Держава віддала 6 млрд. грн. за компенсацію тарифів ЖКГ

Держава на сьогодні змушена компенсувати підприємствам і компаніям різницю між чинними тарифами та собівартістю, розповів міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв'ю ZN.UA.
На Кабміні ми ухвалили рішення щодо компенсації різниці в тарифах у сумі 6 млрд. грн. за 2011 рік, тобто на даному етапі це необхідні заходи, додав міністр. 
 
У нас справді мало позитивних прикладів концесії, я навіть сказав би, що в нас їх немає. Усе, що працює сьогодні, працює зі знаком мінус. Завдання держави — написати правильний договір з концесіонером, вважає Близнюк.
 
Зараз немає розбіжностей між керівництвом країни, є загальне розуміння того, що сьогодні тарифи наполовину відшкодовують собівартість. Перш ніж ми підвищимо тарифи до економічно обґрунтованих, потрібно підвищити реальні доходи населення, додав чиновник.
 
Також міністр вважає, що бізнес у генерації теплової енергії стане прибутковим, і це буде цікаво великому інвесторові. «От побачите, вони кинуть свої металургійні заводи й прибіжать сюди», — сказав він.
 
Міністр розповів про плани з реформи ЖКГ на прикладі системи теплопостачання. «Тут буквально на пальцях. Основний виробничий ланцюжок: котельня (втрати — до 15%)—теплотраса (до 20%)—будинок (до 40%). Тобто вклавши кошти в кожну структурну ланку, ми можемо істотно заощаджувати згодом. Питання: де взяти кошти? З будинком з’ясували — держава повинна домовлятися з мешканцем. А от щодо котельні й теплотрас — із бізнесом. Отже, бізнес робить котельню й мережі ефективними, а ми енергоощадним робимо будинок. Зустрічний рух. Підвищуємо якість послуги». «Наш принцип: вкладайте гроші і знижуйте собівартість», — констатував міністр.
 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.