НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

За два роки Янукович 3 рази злітав у США і 9 - у Росію

Протягом першого року при владі президент Віктор Янукович здійснив 25 закордонних поїздок. Протягом другого їх було 24.

Свої закордонні поїздки Янукович-президент розпочав з Європи - 1 березня 2010 року він відвідав з візитом Брюссель. Однак вже 5 березня Янукович поїхав з офіційним візитом у Москву.

Загалом за два роки на посту президента Янукович здійснив 9 поїздок до Росії. Разом з тим президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв та прем’єр Росії Владімір Путін побували в Україні 11 разів. Крім того, Янукович зустрівся із Мєдвєдєвим під час Саміту з питань глобальної безпеки у Вашингтоні, а також із Путіним у рамках Третього саміту Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії в Стамбулі.

Янукович у 2010 році здійснив два робочі візити до США. У квітні він взяв участь у Саміті з ядерної безпеки, у ході якого, зокрема, зустрівся із Бараком Обамою. Під час другої поїздки у вересні український президент виступив на загальних дебатах 65-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Президент у 2010 році двічі відвідав Францію. Під час першої поїздки Янукович взяв участь у сесії ПАРЄ (Страсбург). Крім того, президент ще двічі відвідав Бельгію. Зокрема, він взяв участь у чотирнадцятому Саміті Україна-ЄС у Брюсселі.

Протягом 2010 року Янукович побував із візитами у Білорусі, Греції, Туреччині, Китаї, Німеччині, Литві, Латвії, двічі відвідав Казахстан. Крім того, взяв участь у Саміті ОБСЄ в Астані (Таджикистан).

2011 рік президент Янукович розпочав із офіційного візиту в Японію, який він скоротив через вибухи у Макіївці Донецької області.

Січневий візит 2011-го року  Януковича на Всесвітній економічний форум у Давосі запам’ятався фразою «Увікни Україну».

2011 року Янукович здійснив 5 візитів до Польщі. Зокрема, він взяв участь у XVII Саміті країн Центральної Європи, під час якого поспілкувався із Бараком Обамою, а також  взяв участь у роботі Саміту Ініціативи ЄС «Східне партнерство».

У 2011 році Янукович також взяв участь у 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

У червні президент виступив на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (Страсбург).

Протягом 2011 року Янукович відвідав Азербайджан, Словаччину, Туркменистан, Грецію, Ізраїль, Туреччину. Також президент здійнив робочий візит до Таджикистану, де взяв участь у засіданні Ради глав держав СНД.

Крім того, Янукович здійснив турне по країнах південно-східної Азії (В’єтнам, Сінгапур, Бруней), а також латиноамериканське турне – на Кубу та в Бразилію.

У 2012 році Янукович здійснив дві поїздки – до Швейцарії для участі у заходах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а також до Німеччини, де взяв участь у 48-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки.

За даними «Української правди», в середньому один закордонний візит Януковича у 2011 році коштував бюджету 890 тисяч гривень.

Як повідомили в Адміністрації Президента у відповідь на запит «УП», в 2011 році планували витратити на закордонні візити 29 мільйонів 151 тисячу гривень, а по факту «касові витрати становили 21 мільйон 336 тисяч гривен». 

«Відповідно до бюджетного запиту на 2012 рік на зазначений напрям (візити президента України за кордон) передбачено 21 мільйон гривень», - зазначили в Адміністрації Президента.