НОВИНИ

В Україні майже 38% «електорального болота»

Рівень підтримки нинішнього президента Віктора Януковича незначно зріс у порівнянні з дослідженням у грудні. За цей час відбулось певне коливання рівня електоральної підтримки як політичних партій, так і їхніх лідерів – потенційних кандидатів на посаду президента. Про це свідчить опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС».

Лютневе опитування зафіксувало незначне зростання електоральної підтримки Януковича, яке проте не досягло листопадового рівня. Натомість позиції Тимошенко і Яценюка залишились фактично незмінними, порівняно з кінцем минулого року. Найбільш приріст голосів за вказаний проміжок часу отримав Віталій Кличко і за цим показником перемістився на четверте місце.

Лютневе опитування зафіксувало також відчутне скорочення «електорального болота», яке зменшилось на 6%, до 37,6%. «Електоральне болото» складають респонденти, які планують голосувати проти всіх, не планують голосувати узагалі, чи не дали відповіді на питання.

Янукович – 16,0% 

Тимошенко-14,1%

Яценюк – 9,5%

Кличко – 6,1%

Тігіпко – 3.6%

Симоненко – 3,5%

Тягнибок – 2,9%

Гриценко – 2.5%

Литвин – 0,9%

Ющенко – 0,7%

Дослідження було проведене у період з 2 по 19 лютого 2012 року по всій території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Загалом було опитано 2004 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі та розміру населеного пункту.

Нагадаємо, за результатами дослідження, яке СОЦИС провів у грудні, Януковича підтримували 15,3% громадян, Тимошенко 15%, Яценюка 10,2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.