НОВИНИ

Експерт: міжусобна боротьба в УПЦ МП не відштовхне прихожан церкви

Міжусобна боротьба в Українській православній церкві Московського патріархату не відштовхне прихожан від цієї церкви, а лише заставить замислитися. У цьому переконаний релігієзнавець, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка Андрій Юраш.

«Проблемним періодом для УПЦ МП була її участь у президентській кампанії 2004 року на боці Віктора Януковича. Тоді позиція Московського патріархату злякала багатьох вірян, але це не призвело до якоїсь кризи. Так само і нинішня ситуація є черговим приводом для багатьох замислитися, адже якоїсь катастрофи для церкви вона не становить», – зазначив Юраш в інтерв’ю Тижню.

Читайте також: Церковний переворот: проросійські сили беруть гору в УПЦ (МП)

За його словами, ці перипетії всередині церкви не змінять пріоритетів вірян.

«У цьому контексті треба виходити з соціології, яка фіксує розподіл спільноти православних у такий спосіб: майже дві третини православних визнають себе належними до УПЦ Київського патріархату і одна третина – УПЦ Московського патріархату. Тобто зрушення у свідомості вірян уже відбулися. Хоча, звичайно, для третини православних, що належать до Московського патріархату, ці події є приводом для роздумів, але не для зміни пріоритетів», – переконаний релігієзнавець.

Детальніше читайте в інтерв’ю з Андрієм Юрашем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.