НОВИНИ

Посол Німеччини вважає, що Україні потрібна «рада мудреців»

Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот вважає, що Верховна Рада України могла б створити «раду мудреців», бо державні інституції не мають довіри.

На його думку, в таку раду мав би увійти, зокрема, перший президент країни Леонід Кравчук.

«Маючи бесіди з багатьма українцями, я постійно констатую, що лише небагато осіб у повній мірі користуються довірою. Так само я весь час з жалем переконуюсь, що згідно з опитуваннями в Україні є мало інституцій, які мають довіру населення», - написав посол у своєму блозі на «Українській правді».

«Також і конституційний суд, який у Німеччині, коли йдеться про достовірність, знаходиться понад усім і вся, в Україні не спромігся довести свою незалежність. Усе «тече у бік влади», - констатує Гаймзьот.

За словами німецького посла, «для зміцнення демократії це проблема».

«Тому я запитую сам себе, чи не варто було б українському парламенту створити таку собі «раду мудреців».

«Рада мудреців», невелика група незалежних особистостей старшого віку, можливо змогла б допомогти уряду і громадськості зорієнтуватися», - вважає він.

«Якщо коли-небудь таке утворення з'явиться, то, як на мене, перший президент України має належати до групи тих осіб, з яких воно складатиметься», - написав Гаймзьот.

На його думку, Кравчук у 1992 році «відіграв і ще може відігравати для України» важливу роль.

«Він, незважаючи на бурхливість та небездоганність свого власного посадового терміну, суттєво посприяв, так мені здається, руху України у трьох напрямках: він вирішальним чином вплинув на утвердження незалежності та суверенітету молодої держави; він своїм рішенням про відмову від ядерної зброї зміцнив безпеку України та Європи; він з гідністю визнав свою поразку на вільних виборах, зробивши тим самим велику послугу демократії в Україні», - зазначив посол.

Він також додав, що у 2000-х роках Кравчук висловлював чіткі і зважені судження й розумні поради, й зараз «знову продовжує відігравати свою роль, надавши себе в розпорядження держави для участі у процесі творення нової Конституції».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.