НОВИНИ

У МНС очікують масштабної весняної повені

Міністерство надзвичайних ситуацій очікує масштабну весняну повінь. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук.

«Очікується значна повінь, що приведе до підтоплення споруджень, господарських об'єктів на річці Прип'ять і її притоках у Волинській області (Любешівський район і Луцьк), а також у Рівненській області (Зарічненський район)», - сказав він.

Крім цього, небезпечний розвиток повіддя очікується на ріках басейну Західного Бугу (у Сокальському районі Львівської області в Червонограді), на українській частині ріки Дунай, а також на Дніпрі.

«Не виключається можливість затоплення водами ріки Дніпро, відрізання від основних шляхів сполучення населених пунктів, розміщених у заплаві, зокрема в Чернігівській області», - сказав він.

Також, зі слів Квашука, не виключається можливість негативного впливу високих рівнів води на стан водозахисних дамб, затоплення, часткового затоплення територій і державних об'єктів в окремих населених пунктах у Закарпатській області, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Зі слів Квашука, найімовірніші строки початку весняного повіддя припадають на другу половину березня.

Водночас Квашук зазначив, що відомство поряд з іншими державними органами вживає заходів з підготовки до проходження повіддя.

Зокрема, на сьогодні сформоване міжвідомче угруповання сил з реагування на ситуації, пов'язані з підтопленням, до якого, крім представників МНС, увійшли представники комунальних служб і Державної прикордонної служби.

До складу угруповання входить 40 тис. осіб і 3,5 тис. одиниць техніки.

Нагадаємо, у січні Гідрометеорологічний центр зазначив, що на ту мить не було причин для масштабної повені в Україні навесні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.