НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Експерт: Порошенко погодиться лише на посаду віце-прем'єра - міністра фінансів

Петро Порошенко погодиться лише на посаду віце-прем’єр-міністра - міністра фінансів, якщо таку йому запропонують. Таку думку у коментарі Тижню висловив політтехнолог, директор PR-групи Polittech Тарас Березовець.

За словами Березовця, посада міністра економіки, яку запропонували Голові наглядової ради НБУ Петру Порошенкові не є такою впливовою, яку він хотів би отримати. Саме цим пояснюється затягування з призначенням на посади міністрів економіки і фінансів.

Експерт нагадав, що до останнього часу Порошенко готувався балотуватися по мажоритарному округу на Вінничині, однак нині має дилему. «Він любить перебувати на високих посадах. Але розуміє усі ризики. Окрім того, міністр економіки в дійсності нічого не визначає, на відміну від міністра фінансів. Тому, зверніть увагу, указ про призначення Колобова також не опублікований. Це означає, що ідуть торги. Очевидно, що його (Порошенка – ред.) умовляють обійняти посаду міністра економіки, на яку він не погоджується».

На думку політтехнолога, у владі розраховували, що дадуть витік цієї інформації, і Порошенку не буде куди діватися, він муситиме погодитися. Але і у Кабміні і в адміністрації президента були не готові, що хтось може відмовитися від посади у владі. «Вони настільки звикли, що люди самі біжать у владу, а тут такий нестандартний випадок», - сказав експерт.

На думку Березовця, рівень Порошенка – це рівень прем’єр-міністра, однак і посада віце-прем’єра його влаштувала би. Та є проблема - вакантних місць в уряді уже не залишилося. Єдиний вихід - це звільнити Тігіпка з посади віце-прем'єра. «Нині Тігіпко поєднує посади віце-прем’єра з міністром соціальної політики. А Порошенко погодився б на посаду віце-прем’єра -міністра фінансів. От тільки в такому варіанті він міг би піти у владу», - вважає Березовець.

«Призначення Порошенка у владу – це сигнал і українському суспільству, і закордону про те, що влада не закривається виключно донецькими кадрами, а починає залучати. Це такий тренд у політиці зараз», - пояснив він.

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович розглядає 3 кандидатури на посаду міністра фінансів.

Нагадаємо, 23 лютого стало відомо, що кандидатура Петра Порошенка розглядається на пост міністра економічного розвитку і торгівлі. За словами Януковича, він  мав коротку бесіду з Порошенком, під час якої той стисло виклав своє бачення організації роботи Міністерства економіки та очікує від Порошенка письмового викладу його плану дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.