НОВИНИ

Італія отримала найбільше «Оскарів» за найкращі фільми

За всю історію існування нагороди «Оскар» французькі фільми 36 разів номінувались за «найкращий іноземний фільм», а італійські – отримали 13 нагород. Про це пише The Foreign Policy, яке порівняло країни за обсягами вироблених щороку фільмів та кількістю перемог на «Оскарі».

Відповідно до останніх даних інституту статистики ЮНЕСКО, в Індії щороку виробляється 1,178 тис фільмів. На виробництві фільмів країна щороку заробляє більше $1 млрд. При цьому Індія 3 рази номінувалася на «Оскар» в номінації кращого закордонного фільму, але жодного разу не отримала нагороду. Останньою номінацією був фільм Laggan в 2001 році. Втім, Індія була певним чином причетна до оскароносного фільму «Мільйонер з нетрів», який знімали в Мумбаї. А композитор - зірка Боллівуду Рахман повіз додому дві нагороди за роботу над фільмом.

На другому місці за обсягами вироблених фільмів перебуває Нігерія, де виробляється 1,093 тис фільмів щороку. Втім, країна жодного разу не номінувалась на «Оскар». Єдиними країнами Південної Сахари, які повернулися з нагородою були Берег Слонової кістки за фільм «Чорного та білого кольору» (BlackandWhiteinColor) в 1976 році та Південна Африка за «Тсотсі» (Tsotsi) в 2005 році.  

У США щороку виробляють близько 554 фільмів. Статистику щодо цієї країни видання не розглядало.

У Китаї (включно з Гонконгом та Макау) щороку виробляється в середньому 436 фільмів. Китайські фільми, особливо хореографічні ігрові фільми виробництва Гонконгу, відомі як wuxia мали значний вплив на американських глядачів. 4 з 10 визнаних найкращими іноземних фільмів – китайські. Незважаючи на зростання популярності китайських фільмів у світі, Китай не досяг великого успіху. Фільми, які в 1991, 2000 та 2002 році номінувались на нагороду, жодної так і не отримали.

Японія виробляє 409 фільмів на рік. Японські фільми 12 разів номінувались на премію «Оскар» і отримали 4 нагороди за кращий фільм. Самурайська драма Rashoman режисера Акіра Куросава заробила країні першу нагороду в 1951 році. Останній «Оскар» японці отримали в 2008 році за комедію «Ті, хто пішли» (Departures). Китайські актори Сессю Хаякава, Кен Ватанабе та Рінко Кікучі також номінувалися в інших номінаціях. А в 1990 році Куросава з рук Стівена Спілберга та Джорджа Лукаса отримав нагороду за великі досягнення.

Франція щороку виробляє 228 фільмів. З 55 фільмів, які Франція посилала до американської кіноакадемії, 36 було номіновано на отримання нагороди за найкращий іноземний фільм, а 12 – виграли ці нагороди. Останню перемогу країна отримала за стрічку «Індокитай» в 1992 році, головну роль в якому зіграла Катрін Деньов, яку того року також було визнано найкращою актрисою. «Оскарів» отримували і французькі актриси Жюльєт Бінош («Англійський пацієнт») та Маріон Котільяр («Життя в рожевому кольорі»), втім лише Котільяр отримала нагороду за гру у французькому фільмі. Цього року Франція не номінувалася у категорії найкращого іноземного фільму. Великі надії покладаються на французький фільм «Артист», якого розглядають перспективним на отримання 10-ти нагород. Фільм також вперше може принести Франції нагороду «Найкращий фільм року».

У Росії за рік виробляють 227 фільмів. Країна 14 разів номінувалася на «Оскар». З 1968 по 1984 рік на нагороду номінувалось 9 радянських фільмів. Нагороди ж отримали «Війна і мир» Сєргєя Бондарчука, російсько-китайська стрічка Куросави Dersu Uzala. Після розпаду СРСР номінувалося 5 російських фільмів, нагороду в 1994 році отримав «Утомленные солнцем» Нікіти Міхалкова. Цього року російський комітет обрав фільм «Утомленные солнцем-2: Цитадель» для подачі на розгляд в США, що викликало протести критиків та відставку голови комітету через закиди, що Міхалкова номінують через те, що він – друг Владіміра Путіна.

Німеччина щороку випускає 179 фільмів. Країна 18 разів номінувалась на нагороду і виграла 3 «Оскари». Розділена Німеччина 9 разів номінувалась і один раз виграла нагороду за фільм-адаптацію Гюнтера Грасса «Бляшаний барабан». Після падіння Берлінської стіни було дев’ять номінацій та дві перемоги – за «Ніде в Африці» (2001) та «Життя інших» (2006). В 1929 році актор Еміль Яннінгс став кращим актором року, а німка Луїза Райнер в 1936 та 1937 роках ставала актрисою року.

В Іспанії щороку знімають 164 фільми. Іспанія номінувалась на «Оскар» 19 разів. Режисер Луїс Бунюель заробив країні 3 номінації за найкращий іноземний фільм та дві – за кращий сценарій та виграв за фільм «Скромна привабливість буржуазії» в 1973 році. Педро Альмодовар номінувався на дві нагороди і одну отримав в 1999 році за стрічку «Все про мою матір», а в номінації «Найкращий оригінальний сценарій» в 2003 за фільм «Поговори з нею» отримав ще один «Оскар». Іспанських акторів Хавьера Бардема та Пенелопу Крус номінували по 3 рази кожного. Бардема в 2008 році  нагородили як кращого актора за фільм «Старим тут не місце», а Крус – в 2009 за стрічку «Вікі. Крістіна. Барселона».

Наступне місце за кількістю вироблених фільмів займає Італія з 124 фільмами щороку. Країна номінувалась 27 разів та виграла 13 статуеток, перегнавши таким чином усі інші країни. Першу свою нагороду Італія отримала в 1947 році за стрічку «Шуша» Вітторіо де Сіка. Фільми Федеріко Фелліні номінувались 12 разів та отримали 4 нагороди. А 1993 році Фелліна було удостоєно премії за життєві досягнення. У 1960-му році Софі Лорен стала найкращою актрисою за фільм де Сіка «Дві жінки», а в 1991 році також отримала нагороду за значні досягнення. В 1999 році комедія «Життя прекрасне» отримала 9 номінацій та три нагороди – за кращий іноземний фільм та кращого актора (Роберто Беніньї). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.