НОВИНИ

Янукович за два роки "прославився" своїми конфузами

Президент Віктор Янукович за два роки перебування при владі відзначився чималою кількістю конфузів, обмовок та ляпів.

Прикрий інцидент стався вже у день інавгурації Януковича – 25 лютого 2010 року: при вході до Верховної Ради прямо перед Януковичем почали закриватися двері.

Одним з найвідоміших курйозних випадків, які сталися із президентом Януковичем, стало падіння на нього вінка під час спільного з президентом РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим покладання квітів до Могили невідомого солдата в київському Парку Слави у травні 2010 року.

Зазначимо, що дружину президента Людмилу Янукович дуже засмутило, що цей інцидент так «смакували, перемивали кістки, зловтішалися». «Але ж всі під одним сонцем ходимо, хіба з іншими цього не могло статися», - зазначила вона.

А у червні Янукович не дав президенту Шрі-Ланки дослухати гімн його країни: ще під час його звучання він повів лідера Шрі-Ланки обходити стрій почесної варти і вітатися з делегацією. У липні Янукович на неформальному саміті у Ялті весело фотографувався на тлі українського прапора, перевернутого догори ногами.

На зустрічі з Хілларі Клінтон Янукович назвав її генеральним (замість державним) секретарем, причому кілька разів. А президента Росії одного разу назвав «Шановний Володимир Анатолійович» (Дмітрій Анатолійович Мєдвєдєв – Ред.).

Під час зустрічі з президентом Ради ЄС Херманом ван Ромпеєм у Києві не зумів вимовити назву південноафриканської дудки - вувузели і сказав «Висловлюючись футбольною термінологією, скажу, що до останнього часу в Україні дуже захоплювалися дудінням … в вузелі, а не якістю самої гри».

Під час однієї з прес-конференцій президент не зміг згадати, як українською мовою буде слово «ялинка», і після дев'яти секунд мовчанки промовив «йолка».

Під час виступу на міжнародному форумі в Давосі Янукович не зміг вимовити гасло промо-кампанії України, яка демонструється на світових телеканалах - «Увімкни Україну»: «Цей слоган - увікни…, увікни…, - увікнить для себе Україну - це слоган промо-кампанії нашої держави до Євро-2012… Для того щоб увікнути Україну, достатньо подивитися на неї власними очима, коли почнуть квітнути каштани в Києві. І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу - це чудово», - сказав Янукович.

Лише з четвертої спроби президент зміг вимовити слово «археологія» на на засіданні Громадської гуманітарного ради в Києві.

Одного разу пам’ять підвела Януковича, коли він не зміг згадати назву Закону «Про доступ до інформації», зробив довгу паузу, а потім попросив підказки залу: «Як він у нас називається?».

Взагалі Януковичу притаманні довгі паузи у промовах, які, за його словами, він робить для того, щоб осмислити питання.

У промовах глави держави також часто трапляються обмовки і стилістичні помилки.  Як приклад, Янукович  назвав делімітацію кордонів «демілітацією»,  середньостатистичні показники ЄС «середньостатичними», а під час зустрічі з японським імператором Акіхіто замість Welcome to Ukraine він вимовив «Welcome in Ukraine».

Запам’яталися і географічні конфузи президента. Так, Янукович переплутав гірськолижний курорт «Буковель» з Буковиною, Італію з Ірландією, Північну і Південну Америки, Білорусь і Болгарію, крім того назвав Чехію Чехословаччиною.

А 24 лютого цього року під час робочої поїздки до Дніпропетровська Янукович назвав Дніпропетровську область Придністров'ям. 

Відомі і окремі цитати Януковича, як-от, відповідаючи на питання про тероризм і МАГАТЕ в ефірі одного з українських телеканалів він сказав: «Это не балалайка. Одна палка, две струна, - говорят, - я хозяин вся страна».

Або ж заява про потребу затягнути тугіше пасок: «Щоб коли ми плануємо щось або говоримо, головне - щоб ми шлеперами не стали, як дехто з наших попередників». 

Зазначимо, що Януковича не перестають плутати із екс-президентом Віктором Ющенком, і навіть Юлією Тимошенко.