НОВИНИ

Суд в США відхилив позов Луценка до Пшонки

Федеральний суд округу Колумбія відхилив позов екс-глави МВС Юрія Луценка до генпрокурора України Віктора Пшонки і декількох його підлеглих. Відповідне рішення виніс окружний суддя Коллін Коллар-Котеллі 23 лютого.

"Позов відхилено без преюдиції", - сказано в тексті рішення.

У ньому зазначено, що Луценко подав позов до суду 15 грудня 2011 року.

З метою забезпечення того, щоб повідомлення сторін про цей позов відбулося негайно, справедливим та ефективним чином, суд зобов'язав Луценка подати звіт з інформацією про зусилля для здійснення процесу повідомлення відповідачів, а також з викладом плану про повідомлення відповідачів, яких ще не було сповіщено.

Луценко повинен був надати звіт не пізніше від 8 лютого, однак екс-міністр не зробив цього, у зв'язку із чим у суду з'явилося право відхилити позов або ж визначити інші санкції щодо позивача.

Незважаючи на це, суд надав Луценкові останню можливість надіслати до суду звіт до 22 лютого або ж повідомити про причину, з якої це не було зроблено.

"Суд прямо попередив Луценка, що якщо він не відповість взагалі, суд може вважати, що він більше не має наміру вести цю справу. Публічний реєстр відображає, що Луценко не відповів взагалі", - сказано в рішенні.

Таким чином, суд вирішив, що він більше не має наміру вести цю справу.

Нагадаємо, Луценко подав позов до генпрокурора і декількох його підлеглих в грудні 2011 року. Екс-глава МВС вимагав визнати його кримінальне переслідування в Україні незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди.

Луценко звинувачує відповідачів в порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту і необгрунтовано довгого утримання під вартою.

Крім Пшонки відповідачами за позовом виступали його перший заступник Ринат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко та Антон Зінченко.

Як повідомлялося, 27 лютого Печерський суд оголосить вирок у справі Луценка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.