НОВИНИ

ЦВК Латвії затвердила остаточні підсумки референдуму щодо статусу російської мови

У референдумі про офіційну двомовність в Латвії 18 лютого взяли участь 1 млн 98,921 тисяч виборців. З них за поправки до Конституції проголосували 273 347, проти - 821 722 виборця. Таким чином, мета референдуму не досягнута. Такі результати затвердила Центральна виборча комісія (ЦВК).

Зафіксовано 3524 бюлетеня для голосування, в яких виражена виборцями воля незрозуміла.

На дому проголосували приблизно 3% виборців - набагато більше, ніж на попередніх референдумах і парламентських виборах, коли голосування на дому заявляли менше 1% виборців, зазначив голова ЦВК Арніс Цимдарс.

На референдумі виборці опускали в урни для голосування листи з рекомендаціями на адресу ЦВК і посадових осіб держави, а також банкноти. Виявлені в урнах і кілька бюлетенів з написаними на них віршами, з малюнками. В цілому ж громадяни голосували дуже коректно, вказав секретар ЦВК Карліс Камрадзіс.

На багатьох виборчих дільницях за кордоном бюлетенів для голосування не вистачило, але вони були роздруковані і проштамповані на місці, тому всі охочі змогли проголосувати.

ЦВК отримала і готує відповіді на різні скарги у зв'язку з референдумом 18 лютого.

Нагадаємо, 18 лютого відбувся референдум про внесення в Конституцію Латвії поправок, що передбачають присвоєння російській мові статусу другої державної. Більшість виборців їх не підтримала.

Читайте також: Латвійський референдум як сценарій для України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.