НОВИНИ

Заступник генсека ООН їде до Сирії

Заступник генсека ООН Валері Амос їде до Сирії для організації гуманітарної допомоги.
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун вирішив направити до Сирії свою заступницю з гуманітарних питань Валері Амос. Вона вирушить до Дамаску одразу після отримання дозволу від сирійської влади. В країні склалася драматична ситуація в гуманітарній сфері, відчувається нестача продовольства, сотні тисяч сирійців були вимушені залишити свої домівки.
 
Амос стане найбільш високопоставленим представником ООН, який відвідає Сирію після початку масових акцій протесту навесні 2011 року. Раніше вона звернулася до влади у Дамаску із закликом забезпечити необмежений доступ благодійних організацій в райони, жителі яких гостро потребують гуманітарної допомоги.
 
Напередодні генсек ООН Пан Гі Мун, який знаходиться в Лондоні, зустрівся з генеральним секретарем Ліги арабських країн Набілем аль-Арабі. В ході переговорів йшлося також про поїздку Валері Амос до Сирії. Сторони обговорили перспективи реалізації резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Сирії. Генсек ООН висловив надію, що міжнародна конференція із ситуації в Сирії, яка проходитиме в п’ятницю в Тунісі, вирішить питання доставки гуманітарної допомоги населенню країни.
 
Незалежна комісія ООН щодо Сирії представила комісару ООН з прав людини Наві Пілай у четвер, 23 лютого, список високопоставлених сирійських керівників, які можуть нести відповідальність за злочини проти людяності під час громадянського конфлікту в Сирії. В досі не оприлюдненому списку, за даними дипломатів у Женеві, фігурують чиновники та високопосадові представники проурядової сирійської армії. «Комісія отримала докази того, що командуючі вищого та середнього рангу сирійської армії наказували своїм підлеглим стріляти по протестуючим, вбивати солдатів, які відмовлялися виконувати накази», - йдеться  у доповіді про результати розслідування.
 
Інформаційна агенція АР з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє, що у списку відповідальних за злочини міститься й прізвище президента Сирії Башара аль-Ассада. Водночас, у доповіді, як повідомляють дипломати, вказується також на факти злочинів, вчинених представниками Вільної сирійської армії, яка протистоїть режиму Ассада.
 
В доповіді також йдеться про факти застосування важкої зброї, в тому числі танків, факти безпідставних арештів, порушень прав затриманих. Комісія закликала розслідувати всі злочини і покарати винних. З початку березня 2011 року в Сирії тривають антиурядові протести. За оцінками ООН, в результаті озброєних зіткнень загинули понад 5400 осіб.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.