НОВИНИ

Депутат Європарламенту: для парафування угоди про зону вільної торгівлі справа Тимошенко не заважає

Парафування угоди про зону вільної торгівлі між Україной та ЄС може відбутися й на цьому етапі відносин, заявив Павел Коваль в прямому ефірі телеканалу ТВі.

Глава делегації Європарламенту в Комітеті парламентської співпраці "ЄС-Україна" Павел Коваль, зазначив, що парафування - це технічна дія, вона не має відношення до політики. Це лише означає, що закінчився процес переговорів. Але це ще не рішення. Парафування може відбутися навіть на рівні чиновників не дуже високого рівня або дипломатів.

А підписання повинно відбутися в той момент, коли обидві сторони впевенні в тому, що вони цього хочуть. Сьогодні це - декларації. Щоб вони були виконанні, треба мати впевненість. Впевненність у тому, що в державі панує закон. Не повинно бути жодних сумнівів щодо судових рішень стосовно колишніх високопосадовців. Повинна бути повна прозорість й демократичність всіх дій влади, підкреслив євродепутат. 

"Тому не можна робити вигляд, що в таких умовах Україна може ввійти у зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Але парафувати договір потрібно. Ми пройдемо через всі труднощі, й тоді вже буде готовий договір для підписання. Якщо зараз парафування не відбудеться, то потім важче буде повернутись до цього питання", - наголосив Коваль.

Підписання - це інша річ. Воно відбувається тоді, коли угода перекладена на всі мови, коли всі правові питання вирішені, тоді підписується договір.

Після цього починається процес, коли деякі умови договору починають діяти, й починається процес ратифікації, вів далі чиновник.

Ратифікація, скоріш за все, буде відбуватися кожним національним парламентом окремо. Це може триват 2-3 роки. Але в цей час деякі положення, щодо торгівлі, вже будуть діяти, додав глава делегації Європарламенту. 

Нагадаємо, раніше він наголосив, що українці повинні перестати чекати, що хтось прийде й скаже їм що робити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.