НОВИНИ

Іран демонструє силу та готується до парламентських виборів

В Ірані відбулись військові навчання по захисту ядерних об'єктів, а сама республіка готується до виборів.
На тлі дипломатичного та економічного напруження з іншими країнами, Іран готується до виборів у парламент. Вони відбудуться 2 березня.
 
Майже 3,5 тисячі кандидатів зареєструвалися для участі у виборах. Остаточний список затверджено Наглядовою радою, до складу якої входять 6 обраних парламентом юристів та 6 представників верховного шиїтського духовенства. Основні опозиційні сили країни бойкотують участь у виборах.
 
В той же час, в Ірані відбулись військових навчань, спрямовані на посилення охорони ядерних об‘єктів. Зокрема дослідних комплексів та Бушерської АЕС, що має в березні запрацювати на повну міць. Іранська армія тренується цілити в уявного ворога з ракетних систем та літаків, обладнаних радарами власного виробництва.
 
“Ісламська Республіка ніколи не провокувала війни і ніколи не брала участі у війні. Але ми завжди заявляли, що у випадку будь-яких дій з боку провокаторів, Іран рішуче захищатиме свої інтереси,” – каже міністр оборони Ісламської Республіки.
 
Країни Заходу розкритикували невиконання Іраном його міжнародних зобов‘язань щодо ядерної програми після останнього візиту делегації МАГАТЕ. Ізраїль також занепокоєний інтенсивним озброєнням Ірану.
 
“Іран зараз працює і вкладає мільярди доларів у розробку міжконтинентальних балістичних ракет, і вони можуть з‘явитися у нього вже через 2-3 роки. Ці ракети зможуть вражати об‘єкти на східному узбережжі США,” – заявив міністр фінансів Ізраїлю.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.