НОВИНИ

Комісар Ради Європи: українська влада повинна посилити боротьбу з насильством у міліції

Українська влада повинна боротися зі злочинами правоохоронних органів та тиском СБУ й продемонструвати нульову терпиміть до насильства з боку цих органів. Про це комісар Ради Європи Томас Гаммарберг зазначає у своїй доповіді «Здійснення правосуддя та захист прав людини в системі правосуддя України», опублікованій сьогодні на сайті Ради Європи

Комісар отримав повідомлення про випадки переслідування опонентів та критиків чинної влади з боку силових відомств та про неефективність проваджень у зв’язку з зловживаннями співробітників цих органів.

«В той час як, здається, існують механізми для парламентського та урядового контролю над діями силових відомств, потрібні більші зусилля для забезпечення участі громадянського суспільства та громадськості у здійсненні такого нагляду. Закон про доступ до публічної інформації дав би поштовх для збільшення прозорості функціонування цих органів», - зазначив Гаммарберг.  

Комісар закликавукраїнську владу регулярно переглядати та зміцнювати механізми демократичного контролю та підзвітності силових відомств. На його думку, люди, які стверджують, що вони постраждали від дій силових відомств, повинні мати можливість подати скарги до незалежних органів.

Комісар також закликав вжити подальших заходів для боротьби з безкарністю за серйозні порушення прав людини.

«Дозволяючи міліції залишатися безкарною за кримінальні дії влада підриває довіру до органів, відповідальних за дотримання закону. Переслідуванням цих злочинів та притягнення винних до відповідальності, влада пошле чіткий сигнал про нульову терпимість до насильства з боку міліції. Треба забезпечити незалежне розслідування та перенести розгляд справ подалі від підрозділів правоохоронних органів, які підлягають розслідуванню, та від органів, які розслідують будь-які справи проти осіб, проти яких було здійснено жорстокі дії правоохоронних органів», - вважає Хаммарберг. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.