НОВИНИ

Можливість одночасного балотування в Раду за списками та мажоритаркою оскаржили в КС

Конституційний суд просять визначити конституційність положення, яким допускається одночасне висунення кандидатів у депутати за списком партій та в одномандатних округах.

Звернення направив уповноважений в Україні Європейського комітету прав людини Вадим Гальченко, повідомляє його прес-служба.

Зокрема, він просить суд дати офіційне тлумачення положень ч.3 ст.3 і ч.5 ст.52 закону «Про вибори народних депутатів України» про одночасне висунення кандидатів за партійними списками і округах.

На думку автора звернення, положеннями ч.5 ст.52 цього закону де-факто встановлюється обмеження на реалізацію рівних виборчих прав кандидатів у народні депутати України за ознакою членства або належності до політичної партії і надаються привілеї депутатам-списочникам.

Це, вважає уповноважений, не узгоджується з положенням ч.3 ст. 3 закону, суперечить ч.1, ч.2 ст.24 Конституції та міжнародним стандартам у галузі прав людини.

У своєму зверненні Гальченко просить КС розглянути подане конституційне звернення невідкладно, оскільки в Україну наближається виборча кампанія.

Як відомо, новим законом про вибори народних депутатів, який вступив в силу в грудні 2011 року, дозволяється балотуватися як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі одночасно.

Нагадаємо, лідер Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що Конституційний суд може заборонити депутатам балотуватися на вибори до парламенту за списками партій та мажоритарними округами одночасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.