НОВИНИ

Рада узаконила перетворення Укрзалізниці в акціонерне товариство

Верховна Рада визначила порядок організації акціонерного товариства на базі Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця". За прийняття в другому читанні і в цілому відповідного законопроекту №9337 проголосувало 232 депутати при мінімально необхідних 226.

Рада визначила, що 100% статутного капіталу публічного акціонерного товариства буде знаходитися в державній власності, при цьому його забороняється відчужувати, передавати в управління, заставу, а також використовувати для формування статутного капіталу суб'єктів господарювання.

Підприємства, що входять до складу акціонерного товариства, втрачають права укладати угоди, які можуть призвести до відчуження майна, скорочувати чисельність працівників, випускати цінні папери, надавати позики, передавати нерухомість в оренду, передавати майно в заставу, а також купувати акції.

Залізничні лінії, розміщені на них спорудження, залізничні станції, тягові підстанції, контактна мережа та інші пристрої електропостачання, а також системи управління рухом поїздів є державною власністю і закріплюються за АТ на праві господарського ведення.

При цьому АТ не може розпоряджатися цим майном.

Створення товариства здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів і не має потреби в дозволі Антимонопольного комітету.

Створене товариство стане правонаступником всіх прав і обов'язків державної адміністрації залізничного транспорту та підприємств залізничного транспорту.

Виконавчим органом АТ буде правління, контроль і регулювання діяльності якого буде здійснювати спостережна рада.

Склад правління і спостережної ради затверджує Кабмін.

Крім того, Рада виключила з переліку об'єктів, що знаходяться в державній власності і не підлягають приватизації, 6 залізниць України та низки підприємств "Укрзалізниці".

Ініціатор законопроекту - Кабмін.

13 січня Рада вирішила доопрацювати законопроекти про позбавлення "Укрзалізниці" функцій держнагляду за залізничною галуззю і визначення порядку її акціонування.

Монополіст залізничних перевезень компанія "Укрзалізниця" поєднує 6 залізниць.

Читайте також: Укрзалізницю реформують за рахунок пасажирів і працівників

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.