НОВИНИ

Польський прем’єр-міністр стрімко втрачає підтримку

Підтримка прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска стрімко падає як серед населення, так і в лавах урядової коаліції. Про це повідомляє The Wall Street Journal

100 днів другого строку перебування Дональда Туска на посаді прем’єр-міністра відзначились стійким падінням його рейтингів. Останні опитування від 21 лютого вказують на те, що уряд Туска підтримує 30% населення, що на 7% менше за опитування двотижневої давності. У свою чергу до табору опонентів прем’єра приєдналось 7% опитаних, склавши таким чином загалом 64%.

Останнім часом уряд Туска зазнав ряд поразок. Так, нещодавно уряд визнав, що був неготовий владнати питання міжнародного договору про авторські права, відомого як ACTA. Уряд спочатку підписав угоду, ігноруючи критику та вуличні протести, потім поставив її на ратифікацію, а потім визнав, що угода – погана для країни. Уряд також зазнав принизливої поразки у спробі отримати місце за столом переговорів країн єврозони.

Втім, найбільшою невдачею була ситуація, коли матч  за Сурперкубок Польщі на новому національному стадіоні був скасований з міркувань безпеки. Крім того, країна не встигне добудувати дві важливі траси до Євро-2012.

Наростає також незадоволення серед членів коаліції Туска. Віце-прем'єр Вальдемар Павляк, зазначив, що не вірить у державну пенсійну систему та висловив небажання підтримувати плани уряду підвищити пенсійний вік.

«Я не маю наміру погіршувати відносини з коаліційною партією, але я не розумію про що він говорить», - зазначив Туск у відповідь на закиди Павлака, який ще раніше сказав, що покладатиметься більше на власні заощадження та на дітей, ніж на державу у старості.

Нагадаємо, Туск здійснив реформу пенсійної системи спрямовану на підвищення пенсійного віку як частину плану зі скорочення державного боргу з 57% від обсягу виробництва до 42% в 2020 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.