НОВИНИ

Польща має заплатити за російський газ на $100 більше ЄС

Польща, що входить до Європейського Союзу, поточного року має сплатити поставку більш як 10 млрд. кубометрів російського газу за ціною понад 500 доларів за тисячу кубометрів, що на 100 доларів дорожче за середню прогнозовану "Газпромом" ціну палива для ЄС в 2012 році. Про це в середу пише польська Gazeta Wyborcza.

Газета нагадала, що практично монопольний постачальник газу до Польщі російський "Газпром" минулого тижня повідомив прозниженняціни на 10% низці своїх клієнтів на його головному експортному ринку в Євросоюзі, але до їх числа не увійшла польська державна компанія PGNIG.

Віце-глава польської компанії Міхал Шубськи, заявив, що росіяни відмовляються вести конструктивні переговори про ціни на газ, які у квітні минулого року ініціювали поляки.

"Важко говорити про діалог, коли ми надсилаємо листа, в якому на 18 сторінках описано нашу позицію, а одержуємо у відповідь півсторінки, де немає контраргументів по суті. Коронний аргумент - це те, що ми майже весь газ купуємо на Сході. Тільки це не аргумент, а швидше, форма шантажу", - додав він.

Видання зазначає, що перемога PGNІG у ціновій суперечці з "Газпромом" у міжнародному трибуналі зобов'яже російського монополіста перерахувати оплату поставленого газу до Польщі з моменту, коли поляки ініціювали переговори про зміну ціни - з квітня 2011 року.

Як повідомлялося раніше, польська нафтогазова компанія PGNiG склала позов до Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі проти компаній Газпром. Предмет позову – зміна цінових умов у довгостроковому контракті на поставки газу, який уклали Польська нафтогазова компанія PGNiG та Газпром у вересні 1996 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.