НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: в УПЦ (МП) дійшли неформальної згоди російські шовіністи та українські прагматики

На сьогодні в УПЦ (МП) спостерігається консенсус між різними групами впливу. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив релігієзнавець Андрій Юраш.

«На даному етапі ми бачимо неформальний консенсус між російськими шовіністами та  прихильниками поміркованої українізації в середовищі єпископату», - зазначив експерт.

Так, Юраш звернув увагу, що на засіданні Синоду УПЦ (МП) 21 лютого  був запрошений митрополит Черкаський і Канівський Софроній – «єдиний відвертий автокефаліст серед всього єпископату в Московському Патріархаті».

Очолив засідання Синоду митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, один із найактивніших поширювачів ідей «русского міра» в Україні та критиків «українського націоналізму».

Нагадаємо, вчора на засіданні Священного Синоду УПЦ (МП) під головуванням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела архієпископ Олександр (Драбинко) був звільнений з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ та з посади головного редактора офіційного сайту УПЦ за поширення «смути».

При цьому на ці посади були призначені близькі соратники Олександра (Драбинка), які входили у так звану групу прибічників і молодого оточення митрополита Володимира (українофільське крило).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.