НОВИНИ

Експерт: у зоні ризику в УПЦ МП можуть опинилися прихильники соратника Володимира

У разі, якщо хтось із представників УПЦ (МП) демонструватиме прихильність ідеям, які відстоює звільнений із ключових посад архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), він буде відсторонений від активної участі у справах церкви. Таку думку в коментарі Тижню висловив релігієзнавець Андрій Юраш.

«Думаю, в зоні ризику зараз усі, хто хоч в якийсь спосіб буде демонструвати прихильність до тих ідей, до тих засад, які декларувалися архієпископом Олександром (Драбинком)», - зазначив Юраш.

Експерт зазначив, що для нього «було непередбачуваним сценарієм те, що архієписком Олександр наважився на написання і оприлюднення двох дуже важливих документів – звернення до духовенства Київської єпархії і потім листа про заборону Синоду».

«Зараз перед подібним вибором стоять всі інші його друзі. Якщо хоч хтось з них піде цим шляхом, то Синод показав, що їх чекає така сама доля – репресії і усунення з активної позиції», - зазначив Юраш.

Причиною сьогоднішнє інформаційного затишшя релігієзнавець називає або страх, або організацією підтримки Олександру.

«Або дійсно всі налякані і завмерли, затамувавши подих, прагнуть зберегти свої пости, позиції в церкві і не наразитися на абсолютно очевидні репресії, які до них будуть застосовані з боку священоначалля. Очевидно, що це все відбуваєтсья за прямою вказівкою з Москви, яка і координує всі ці події в Україні», - заявив експерт.

«Або ідуть якісь переговори, хоча це значно менша ймовірність, про те, що формуєтсья група, яка може вийти на захист Олександра (Драбинка), використовуючи постать митрополита Володимира», - додав Юраш.

Нагадаємо, вчора на засіданні Священного Синоду УПЦ (МП) під головуванням митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела архієпископ Олександр (Драбинко) був звільнений з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ та з посади головного редактора офіційного сайту УПЦ за поширення «смути».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.