НОВИНИ

Путін: Ми не збираємося йти з Криму

Росія не збирається виводити з Криму Чорноморський флот і в той же час буде розвивати власну базу в Новоросійську. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр РФ Владімір Путін на зустрічі з командирами дивізій і бригад ВС РФ.

"Ми не збираємося йти з Криму. Для цього є всі підстави, маючи на увазі, що ми підписали з Україною відповідну міждержавну угоду про перебування нашого флоту в Криму", - сказав Путін.

Путін назвав цю угоду "унікальною", в частині вартості перебування Чорноморського флоту в Україні. Він нагадав, що згідно з документом Росія капіталізує знижку на газ в орендну вартість. "Там мова йде про мільярди доларів", - уточнив глава уряду, додавши, що таких орендних платежів "ніхто ніде нікому не платить".

"Тим не менш, ми думаємо про те, щоб Чорноморський флот мав можливість базуватися і в російських портах, тому виділили необхідні фінансові кошти на розвиток пункту базування в Новоросійську і будемо його розвивати", - підкреслив Путін.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Савенков заявив, що ЧФ Росії у Севастополі використовує 38 причалів, які не внесено до міжурядової угоди про умови оренди. 

За повідомленням Міністерства фінансів Криму, щорічна компенсація регіонам Кримської автономії за базування на їх території Чорноморського флоту Росії повинна становити не менше 39,4 млн. грн.

Як відомо, президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдвєдєв у квітні 2010 домовилися про продовження перебування російського флоту в Криму до 2042 року в обмін на 30-відсоткову знижку в ціні російського газу для України протягом десяти років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.