НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Політолог: влада не буде розганяти масові протести опозиції під час Євро-2012

Голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран не виключає, що опозиція використає Євро-2012 для організації масових протестів, однак вважає, що зіткнень з міліцією скоріше за все не буде. Таку думку він висловив у коментарі Тижню.

"Протести можуть бути великими і достатньо масовими, але не думаю, що вони супроводжуватимуться силовими діями, спаленням автомобілів, биттям вікон тощо" - сказав Таран.

Він наголосив на тому, що для опозиції можливість проведення акцій є позитивною, оскільки влада не зможе застосувати силу для їх розгону. 

«Принаймні, не зможуть застосовувати силу так, як би її застосовували за відсутності Євро-2012. Тому, що журналісти з багатьох країн стануть свідками цього», - пояснив Таран. На його думку, на Заході знайдеться чимало політиків, які в разі силових розгонів акцій зажадають скасувати першість з футболу.

«Це не стільки шанс для опозиції провести акції протесту, скільки незручність для влади подавляти ці акції силовим способом. Владі буде важко їх заборонити», - додав експерт.

Між тим, за словами політолога, в Україні немає традицій силових протестних акцій. Зазвичай вони відбуваються мирно. "Такі (радикальні, із застосуванням сили – ред.) спроби можуть бути. Але вони будуть або не вдалими, або це будуть провокації з боку влади, яка таким чином демонструватиме світовій спільноті, які у нас є радикали. Мовляв, з ними по-інакшому не можна", - сказав він.

У свою чергу речник ВГО «Соціал-національна асамблея» (СНА) Сергій Осадчий в коментарі Тижню заявив, що громадські активісти ряду організацій можуть вдатися до радикальних дій.

«Якщо далі продовжуватимуть саджати (у тюрьму - ред.), то ми підемо якщо не на зрив усього Євро-2012, то на зрив окремих матчів», - сказав він. «Можна вибігати на поле, багато що можна робити. У Лондоні в минулому році не відбувся футбольний матч тому, що був протест працівників метрополітену», - додав Осадчий.

За його словами, протестуватимуть насамперед громадські організації до яких приєднаються неформальні угрупування. А от політичні партії залишаться осторонь такого роду протестів. «Я поки не бачу жодної партії, яка могла б приєднатися до наших акцій», - сказав він. 

Нагадаємо, наприкінці грудня представники націоналістичних організацій заявили, що можуть зірвати проведенні Євро-2012 в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.