НОВИНИ

Газпром виправдовується, що не лише він скорочував поставки газу в ЄС під час холодів

Газпром повідомляє про повне відновлення поставок газу до Європи після скорочення поставок на початку лютого.

За словами глави "Газпром експорту" Олександра Медведєва, період аномальних холодів у Європі "виявив системну проблему сучасної газової галузі".

"У результаті на початку лютого 2012 року ми переконалися, що в період аномальних холодів виникають труднощі з поставками газу при різко збільшеному попиті на європейських експортних ринках, причому, проблема стосувалася не тільки поставок з Росії, яка забезпечує лише чверть імпорту газу в країнах ЄС, але і з Норвегії, Алжиру та інших", - заявив Олександр Медведєв.

Нагадаємо, за даними Єврокомісії, Росія на початку лютого скоротила поставки газу в дев'ять європейських країн в обсягах від 7 до 30 %.

Згодом Газпром повідомив про відновлення об’ємів поставок газу, однак при цьому зазначив, що не зможе поставити європейським споживачам додаткові обсяги газу, які вони запросили.

Тимчасове зниження поставок газу, а також суперечлива інформаційна політика Москви, яка спочатку відхиляла скорочення обсягів прокачування, примусили Євросоюз замислитися над питанням про надійність Росії як постачальника енергоресурсів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.