НОВИНИ

Азаров доручив Табачнику організувати ювілей «Молодої гвардії»

Кабінет Міністрів створив організаційний комітет з підготовки й святкування 70-річчя від дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія». Про це сказано в розпорядженні Кабміну №87 від 8 лютого.

До складу комітету входять 17 осіб, а його головою призначено міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Уряд доручив оргкомітету розробити план заходів щодо святкування дати.

Як повідомлялось, Верховна Рада вирішила відсвяткувати 28 вересня 2012 року 70-річчя від дня створення «Молодої гвардії», що здійснювала боротьбу з німецькими загарбниками під час Великої Вітчизняної війни.

Підпільна комсомольська організація «Молода гвардія» (Краснодон, Луганська область) була створена у вересні 1942 року, існувала 3 місяці, до її складу входили 92 осіб.

Бойові групи молодогвардійців нападали на автоколони фашистів, виготовляли й розповсюджували листівки.

На початку січня 1943 року більшість із них було арештовано, тоді ж фашисти в шурфі шахти №5 заживо поховали на 53-метровій глибині 71 члена «Молодої гвардії».

Наразі в Україні діє громадська організація «Молода гвардія», яка планувала встановити у Луганську пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.