НОВИНИ

Експерт: економічний спад у ЄС та Росїі може шокувати економіку України

У разі одночасного економічного спаду найбільших торгових партнерів України ЄС та Росії економіка України може пережити ще один шок у стилі депресії та напруженості 1990-х років. Про це в своїй статті для The World Affairs пише професор політології Ратґерського університету Олександр Мотиль.

Зважаючи на теперішні тенденції в політичному та економічному розвитку Європи та Росії, Олександр Мотиль припустив, що одним із сценаріїв майбутнього розвитку для них може стати перетворення ЄС на суто економічний союз без політичної складової та наростання протестних настроїв у Росії до державного перевороту з посиленням сепаратистських настроїв, що значно послабить країну.

Дестабілізація та послаблення сусідів можуть справити великий вплив на Україну. Так, одночасний економічний спад в ЄС та Росії, на думку Мотиля, завдадуть шкоди економічному розвитку України.

«Торгівля, інвестиції та грошові перекази мігрантів будуть падати, в той час як безробіття в Україні зростатиме, а ВВП впаде. Більш того, може бути порушено енергопостачання до України, а ціна на газ, ймовірніше за все, виросте. В цілому економіка України може пережити ще один шок у стилі депресії та напруженості 1990-х років, можливо, навіть з масовими повстаннями. З іншого боку, елітам країни доведеться нарешті обирати між втечею з країни та її реформуванням. Вони не зможуть більше розраховувати ні на Росію, ні на ЄС у питанні свого порятунку і не зможуть більше звинувачувати ЄС чи Росію у своїй некомпетентності. А тому будуть змушені тонути чи пливти», - пише Мотиль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.