НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Прокуратура не знайшла підстав для перевірки висловлювань спікера Криму про українську мову

Прокуратура Криму не проводила перевірки з приводу висловлювання спікера кримського парламенту Володимира Константинова, який заявив, що його дратує те, що на адресу кримської влади надходить кореспонденція українською мовою. Про це у відповідь на запит Тижня повідомила прокуратура Криму.

Прокуратура пояснює це тим, що не надходили звернення чи депутатські запити для проведення відповідної перевірки.

«Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України «Про прокуратуру» перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування. При надходженні конкретних заяв чи повідомлень про порушення законності головою Верховної Ради АР Крим прокуратурою АР Крим будуть проведені перевірки в межах своїх повноважень», – йдеться повідомленні прокуратури.

Нагадаємо, спікер кримського парламенту Володимир Константинов обурений тим, що останнім часом органи центральної влади знову почали направляти кореспонденцію на адресу кримської влади українською мовою.

9 лютого депутат від НУНС В'ячеслав Кириленко відправив депутатський запит до генпрокурора Віктора Пшонки та главу СБУ Ігоря Калініна з проханням забезпечити виконання Конституції і законів України про мову на території Автономної республіки Крим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.