НОВИНИ

У Москві біля мерії сталися сутички опозиції з прихильниками Путіна

У ніч на 20 лютого і до самого відкриття мерії Москви у її будинку на Тверській вулиці відбувалися сутички між активістами опозиційних рухів і прокремлівської «Росії молодої».

Вони намагалися випередити один одного при подачі заявки на проведення мітингу 5 березня. В результаті заявка Ліги виборців виявилася лише четвертою.

Задовго до відкриття мерії до п'ятого під'їзду прибули активісти руху «Солідарність». Про те, що опозиціонери були першими, повідомила активістка «Солідарності» Надєжда Мітюшкіна. Слідом з'явилися активісти прокремлівських організацій. Вони спробували відтіснити опозиціонерів від входу в мерію. Між бажаючими першими опинитися всередині виникли бійки. Викликаний наряд поліції спробував припинити зіткнення, проте вони час від часу поновлювалися.

Представник прес-служби «Штабу єдиних дій», створеного прокремлівськими рухами на підтримку Владіміра Путіна, навпаки, стверджує, що саме вони першими прийшли до мерії.

«Приблизно з чотирьох вечора активісти штабу стоять у мерії, щоб першими подати заявку. Наші представники планують провести акції на Луб'янці 4 березня і на кількох площах Москви 5 березня. Опівночі до них підійшли активісти опозиції, які спробували влаштувати бійку і провокували на конфлікт », - розповів Міхаіл Духовіч.

Біля будівлі мерії вранці з'явився координатор «Лівого Фронту» Сєргєй Удальцов. «Зараз біля будівлі мерії зібралося приблизно близько сотні чоловік, це прихильники Ліги виборців і молодіжних рухів», - повідомив він. Він зазначив, що представники молоді «постійно провокують конфліктні ситуації, намагаючись прорватися до вікна для подачі заяв». «Тут також багато поліції, в тому числі співробітники ОМОН. Вони при необхідності втручаються в цю досить напружену ситуацію », - сказав опозиціонер.

 

Тим часом один з координаторів мітингів опозиції депутат від «Справедливої Росії» Ілля Пономарьов, який пройшов в будівлю мерії по депутатському посвідченню, повідомив, що всередині вже перебуває один з лідерів «Росії молодої» Максім Міщенко, який потрапив в будівлю, судячи з усього, через службовий вхід. Слідом за цим пан Міщенко розмістив у своєму «Твіттері» повідомлення про проведення мітингу, зареєстроване мерією.

Представники прокремлівських рухів мають намір провести свою акцію там же і в той же час, де це збиралися зробити опозиціонери - 5 березня о 19 годині на Луб'янці.

У «Фейсбуці» створена спеціальна сторінка руху «За чесні вибори»: «Час погоджень закінчилося - мітинг 5 березня». Дві ініціативні групи (спільнота «За Росію без Путіна» і активісти «Стратегії-31») заявили про свій намір провести на наступний день після президентських виборів мітинг на найближчій до ЦВК площі - Луб'янській.

Нагадаємо, 4 лютого у Москві пройшло кілька мітингів, у тому числі провладний «антипомаранчевий» мітинг. "За порушення порядку" проведення провладного мітингу російський прем'єр Владімір Путін заплатив штраф із власної кишені.

Черговий «антипомаранчевий» мітинг московська влада готова дозволити провести 23 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.