НОВИНИ

У Росії підсумки референдуму в Латвії вважають успіхом для росіян

Підсумки референдуму у Латвії є частковим успіхом борців за підвищення статусу російської мови в цій країні. Таку думку висловив Перший заступник голови міжнародного комітету Держдуми Росії Константін Косачов.

Незважаючи на те, що більшість громадян Латвії в ході голосування відмовилися визнати російську мову як другу державну, сам факт проведення референдуму стане перешкодою для планів ряду латвійських партій повністю перевести викладання загальноосвітніх предметів у державних школах на латвійську мову, пояснив свою думку депутат.

На думку Косачова, владі Латвії слід було б надати російській мові офіційний статус в населених пунктах, де переважає російськомовне населення.

Як повідомлялося раніше, за результатами обробки даних з усіх, відкритих на референдумі дільниць, "проти" наданні російській мові статусу державної проголосували 821 722 людини, або близько 75% громадян Латвії.

"За" висловилися 273 347 чоловік, близько 25% від кількості тих громадян, які взяли участь в голосуванні. Недійсними визнані 3524 бюлетеня. Явка на референдумі склала 69%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.