НОВИНИ

У Латвії закінчився референдум щодо статусу російської мови

У Латвії закінчилося голосування щодо статусу російської мови, як другої державної. Дільниці зачинено, розпочався підрахунок голосів.

На 20:00 за місцевим часом на дільницях проголосувало 63,54% виборців. У столиці держави, Ризі – 72,11%. Місцеві ЗМІ зазначають, що явка громадян на референдум перевищила показники референдумів останніх років та дострокових виборів до Сейму.

Один з керівників організації «Родной язик», Владімір Ліндерман, висловив сподівання, що за російську мову проголосують 300 тисяч осіб. Крім того, він зазначив, що результати голосування передбачувані, однак необхідно змусити владу піти на діалог з російськомовним населенням.

За інформацією ЗМІ, Центрвиборчком Латвії отримав кілька скарг щодо порушень під час голосування. У текстах повідомлень зазначалося, що перші особи держави проводили агітацію, розповідаючи про власний вибір на широкий загал.

Екс-президент Латвії, Валдіс Затлерс висловив задоволення активністю громадян під час референдуму та закликав латвійців не ображатися на росіян, а останніх – не вірити «несправжнім лідерам».

Мер Риги, Ніл Ушаков, висловив думку, що після референдуму для країни існує два шляхи: або політики залишать все, як є, або ж визнають, що в державі існує проблема і потрібно її вирішувати шляхом діалогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.