НОВИНИ

МЗС Британії вважає що Іран провокує чергову "холодну війну"

Іран може спровокувати нову гонку ядерних озброєнь на Близькому Сході. І це може бути небезпечніше, ніж холодна війна між Росією та США. Таку думку висловив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг в інтерв’ю виданню The Telegraph.

"Це прогресуюча криза. Іранці, судячи з усього, продовжують свою ядерну програму. Якщо ж вони отримають ядерну зброю – то, я вважаю, й інші країни регіону захочуть розвивати свій ядерний потенціал" – сказав Хейг.

На думку міністра, з цього моменту розпочнеться один з найсерйозніших етапів поширення ядерної зброї. Що, у свою чергу, може дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході.

"Розв’язання нової холодної війни у близькосхідному регіоні стане справжньою катастрофою для світу" - сказав політик.

Високопосадовець припускає, що Ізраїль може готувати ракетні удари по Ірану восени цього року, напередодні виборів президента у США. На думку західних дипломатів, ізраїльтяни планують знищити ядерні об'єкти доки їх "не сховали глибоко в землю". На думку експертів, це питання можуть використати для додаткового тиску на президента Сполучених Штатів, Барака Обаму.

Також Вільям Хейг наголосив на тому, що Британія виступає проти атак на Іран.

"На даний момент Британія не підтримує ідею атаки по Ірану. Ми виступаємо за дотримання стратегії санкцій, тиску і переговорів" - наголосив Хейг.

Нагадаємо, за даними розвідки США Іран готовий до можливої війни з іншими країнами, зокрема зі Сполученими Штатами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.