НОВИНИ

  ▪   Михайло Глуховський

Політолог: в Україні поки немає передумов для політичних протестів

У цьому році в Україні можливі соціально-економічні протести. Їхня чисельність залежатиме від дій влади. Натомість, немає жодних підстав для масових акцій з політичними вимогами. Про це в коментарі Тижню заявив директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський.

«Очікування протестних настроїв не перевищує показники, які є в Британії чи Франції. Я думаю, що насправді тут невизначена ситуація з масовістю (протестів – Ред.). Якщо влада буде діяти більш-менш адекватно, думаю, що шансів на масові протести небагато», - вважає експерт. На його думку, в разі, якщо протести таки відбуватимуться, вони нестимуть суто соціально-економічні вимоги.

«Підстав для політичного протесту в Україні я взагалі не бачу, крім невеликого поверхового прошарку людей, хто цікавиться політикою, інших немає. У нас немає громадянської активності проти неправильної політичної системи», - вважає політолог. На його думку, нинішню ситуацію жодним чином не можна порівнювати з тією, яка склалася у 2004 році, коли був Майдан.

«Тоді так склалися обставини, що було кілька необхідних умов для таких масових протестів. Сьогодні навіть третини цих умов немає і не буде. Підтримка Заходу може бути масовою і зрозумілою, якщо є на кого поміняти лідера країни. Сьогодні такого лідера в Україні немає. Захід також не може бути зацікавлений, щоб у нас був бардак. Для того, щоб повторився Майдан, потрібне накопичення потенціалу, якого за 7 років недостатньо», - вважає Погребинський.

На його думку, для повторення Майдану з 2004 року має пройти тривалий час. «Можливо, буде достатньо не покоління, а пів покоління, не 20 років, а 10 років», - вважає експерт. 

Нагадаємо, на думку політолога Сергія Тарана, масові акції протесту можливі з наближенням парламентських виборів восени 2012 року.

Як повідомлялося раніше, за даними соціологічного дослідження, проведеного КМІС, Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності. У грудні 2011 років 52 % опитаних Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова заявили, що у разі погіршення умов життя готові вийти на вулицю з протестом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.