НОВИНИ

Українські письменниця і художниця відмовилися від президентської премії

Письменниця Леся Воронина та ілюстратор Катерина Штанко відмовились від 100 тис. грн президентської премії за «Українську книжку року». Про це в ітерв’ю Тижню повідомила Леся Воронина.

«Абсурд полягає в тому, що премію присуджено за «Сни Ганса Християна», які я дуже люблю, але це книжка переказів відомого данського казкаря – і за це присуджують нагороду як за видатні досягнення в галузі художньої літератури! Дивує ще одне. Називається премія «Книжка року», але, згідно з новою редакцією положення про цю щорічну премію президента України, оцінюють видане за трирічний період! А як визначатимуть переможців наступного року? Знову змінюватимуть умови конкурсу?», - обурюється письменниця.

Вона пояснила, що три роки тому, коли починалася історія з премією, мала надію, що цей конкурс може стати реальною підтримкою для гарних письменників.

«А потім розпочався обвал, невдовзі ми прокинулися в іншій країні», - зауважила Воронина.

Також на її відмову влинуло те, що заступником голови журі Івана Драча є Ганна Герман, яка, за словами Вороніної, минулої зими влаштувала «підставу» з дитячою літературою, яку зібрали вітчизняні письменники для української бібліотеки в Москві.

Письменниця переконанна, що «приймаючи такі «підстави» як належне і вдаючи, що все так і має бути, ми тим самим допомагаємо нинішній владі, засвідчуємо згоду з усім, що вона робить».

«Тепер, коли мені пропонують президентську премію, я вкотре згадую твір Леся Подерв’янського «Гамлєт, або Феномен датського кацапізму». Пригадуєте, як підступний Клавдій зваблював свого норовливого пасинка: «Мон шер Гамлєт! Ходімо в кабінєт. Канхвету дам тобі я посмоктати. Канхвета очєнь класна, «Тузік» вкусний!», - пояснила Воронина.

«Тож після оприлюднення на сайті «ЛітАкцент» й на «Буквоїді» повідомлення про цю неймовірну подію ми з Катею Штанко написали в коментарях: «Від нинішньої влади премії прийняти не можемо», - наголосила письменниця

Детальніше читайте: Сто тисяч «Тузіків»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.