НОВИНИ

Карпачова розповіла євродепутатам про Тимошенко і Луценка

Ситуація з екс-прем'єром Юлією Тимошенко продовжує залишатися в центрі уваги Європейського парламенту. Про це у четвер заявив європарламентар Павел Коваль (група консерваторiв i реформiстiв, Польща).

За його словами, у четвер на позачерговому засіданні комітету Європейського парламенту зі співпраці з Україною було заслухано уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову.  

За словами Коваля, депутати-члени комітету ухвалили рішення запросити на засідання Карпачову для того, щоб отримати від неї "об'єктивну, без політичних коментарів, інформацію про ситуацію з Юлією Тимошенко та іншими колишніми членами уряду, які в даний час перебувають під арештом" .

"Сьогодні Карпачова поінформувала нас про свою роботу в якості українського омбудсмена, розповіла про зустрічі з представниками важливих політичних груп - Елмаром Броком (група європейських народників, Німеччина), Лібором Ручоком (група соціал-демократів, Чехія). Розповіла про те, що у неї є постійний контакт з Тимошенко, розповіла про свої відвідини у в'язниці і багато іншого", - описав зміст виступу Карпачової депутат Європарламенту.

За словами Коваля, справа Тимошенко в Європейському парламенті залишається "одним з найголовніших політичних питань".

"Ситуація з Тимошенко цікава всім, хто в Європарламенті займається Україною, особливо це важливо в контексті виборів до парламенту - всім цікаво чи зможе Тимошенко взяти участь у виборах", - пояснив європейський політик.

Крім ситуації з Тимошенко, український омбудсмен також поінформувала і про розвиток справи екс-глави МВС Юрія Луценка.

Нагадаємо, 26 січня було прийнято резолюцію ПАРЄ, в якій Україні рекомендовано зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Як відомо, Тимошенко перебуває у Качанівській колонії в Харкові за вироком Печерського суду Києва, згідно з яким її засуджено на 7 років за перевищення службових повноважень під час укладання газових угод із Росією 2009 року. Суд у справі Луценка вже перейшов до стадії оголошення вироку у справі: його буде винесено 27 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.